Press "Enter" to skip to content

Во Битола, наутро студено, преку денот сончево, температурата до 5 степени

Денес, понеделник, 18 декември, во Битола спроред прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, вторник, 19 декември, во Битола времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.