Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 5 степени

Денес, вторник, 19 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево, со појава на магла. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, среда, 20 декември, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево, по котлините магливо. Попладне променливо облачно. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »