Press "Enter" to skip to content

Во Битола магливо утро, потоа сончево и претежно тивко, температурата во Битола до 7 степени

Денес, среда, 20 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и претежно тивко, попладне со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, четврток, 21 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно, претпладне со магла по одделни котлини. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »