Press "Enter" to skip to content

Запленети околу 7000 парчиња пиротехнички средства во Битола, приведено едно лице

На 23.12.2023 полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 60 годишник од Битола.

Имено, на 23.12.2023 во времето од 00.20 до 01.05 часот врз основа на наредба од Основен суд Битола бил извршен претрес во дом и помошна просторија во Битола, сопственост на приведениот од Битола, при што се пронајдени 4.080 парчиња различни пиротехнички средства-огномети и петарди.

Претходно, на 22.12.2023 во 20.30 часот на ул.„Филип Втори Македонски” во Битола, при преглед на патничкото возило “поло“ со битолски регистарски ознаки, беа пронајдени 2.713 парчиња различни пиротехнички средства. По документирање на настанот против лицето ќе биде поднесена кривична пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »