Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло со мала облачност, температурата до 12 степени

Денес, недела, 24 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен западен северен ветер. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, понеделник, 25 декември во Битола времето ќе биде сончево со мала облачност, тивко и релативно топло. По котлините ќе биде магливо со пониска дневната температура. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »