Press "Enter" to skip to content

“Multi brand’s“ бутик за оригинална гардероба (фотогалерија)

Бутик “Multi brand’s“ се наоѓа на улица “Рузвелтива“ и деновиве е отворен во Битола.Самото име означува дека на едно место ќе може да се најде оригинална гардероба од различни светски брендови.Битолчани тука можат да изберат од големиот асортиман на женска и машка облека за сечиј вкус. Облека во тренди, елегантен, кежуал, спортски стил… Исто така и голем асортиман на зимска облека и ски опрема за сезоната која доаѓа.Посетете не и изберете парче облека од вашиот омилен бренд, по пристапни цени за празниците кои ни доаѓаат велат од “Multi brand’s“.Новоотворениот бутик се наоѓа на улица “Рузвелтова“ бр. 10 над “Пионерски дом“ до фризерско студио “Кики“.