Press "Enter" to skip to content

“Меркато Бенд“, Борче – Министерот и “Тамбураши“ на 5. ден на “Зимската приказна“ во Битола (фотогалерија)

Петтиот  ден од “Зимската приказна“ која ја организира Општина Битола за дочекот на Новата 2024 година, донесе програма на повеќе локации низ Битола, а настапија повеќе изведувачи и групи.На официјалниот дел се одржа на платото пред Офицерски дом во Битола вечерва настапиј “Меркато Бенд“, Борче Наумовски – Министерот и за крај групата “Тамбураши“.Во “Офф програмата“ која се одржа на платото пред Офицерски дом настапија Dj Torta, Isavioloncello на Широк Сокак, Dj Chiko кај Офицерски дом.Во Стара Чаршија во рамките на “Зимската програма“ настапија група “Пинк Пантер“, “Евергрини“ – Сара и Дејан и “Нала Бенд“.Утре, четврток на официјалниот дел ќе настапат: ConTruDj, музичка група КОД 369 (Памперс), групата “Паркети“ и група “The Groove”.

More from ВестиMore posts in Вести »