Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, претежно тивко и релативно топло

Денес, четврток, 28 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево, претежно тивко и релативно топло. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, петок, 29 декември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. По котлините ќе има појава на магла и пониска дневната температура. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »