Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: повторно врсничко насилство и физички напад во ноќен клуб

На 27.12.2023 во 17.00 часот во СВР Битола, М.С. (38) од село Горно Оризари, битолско, пријавила дека нејзиниот малолетен син во просториите на основно училиште бил физички нападнат од друг малолетник, кој учел во истото училиште. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 22.12.2023 во 14.00 часот во СВР Битола, Т.Ж. (27) од Битола пријавил дека во ноќен клуб на “Новачки пат“ бил физички нападнат. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

More from ВестиMore posts in Вести »