Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, претежно тивко и релативно топло

Денес, петок, 29 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево, претежно тивко и релативно топло. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, сабота, 30 декември во Битола времето ќе биде променливо облачно и тивко. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »