Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена, попладне со зголемена облачност

Денес, сабота, 30 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Упраата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена, а попладне ќе има зголемена облачност.  Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, недела, 31 декември, во Битола врамето ќе биде сончево со умерена облачност и тивко.   Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »