Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 1 јануари 2024 година, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во ноќните часови облачноста ќе се зголеми. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, вторник, 2 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно, претпладне со врнежи од дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.  Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »