Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: Претрес во Битола, приведен дилер, пронајдена дрога

Денеска (04.01.2024) полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 19 годишник од Битола.

Имено, по добиена наредба од Основен суд  Битола, извршен е претрес во домот и помошните простории кај приведениот од Битола.

При претрес во домот пронајдена е марихуана, дигитална вага со траги од марихуана, метална дробилка, како и пиротехнички средства.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.