Press "Enter" to skip to content

ФК Пелистер промовира ново засилување, Јорданчо Наумовски

Екипата на ФК Пелистер од Битола за неколку дена промовирана двајца нови фудбалери, нови засилувања за тимот кој “брка“ прва лига. 

За нов член на Пелистер е промовиран искусниот Јорданчо Наумов, кој ќе го засили тимот во средниот ред, а има настапувано во Победа, Тиквеш, металург, Бронди и 11 Октомври.

-Нов член во редовите на нашиот ФК Пелистер е искусниот прволигашки играч Јорданчо Наумовски кој претходно има настапувано во ФК Победа, Тиквеш, Металург, Брондби, 11 Октомври. Клубот му посакува добредојде и многу заеднички успеси, стои во соопштението на ФК Пелистер.

Прво засилување во Битола во овој преоден рок бепе Вилдан Керум.

More from ВестиMore posts in Вести »