Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 9 степени

Денес, сабота, 6 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошкишки работи, времето ќе биде променливо облачно со умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура во Битола ќе биде 9 степени.

Утре, недела, 7 јануари, во Битола времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура во Битола ќе биде 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »