Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со слаб ветер, температурата до 2 степени

Денес, четврток, 11 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 2 степени.

Утре, петок, 12 јануари, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 3 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »