Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со локална облачност, температурата до 1 степен

Денес, сабота, 13 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 1 степен.

Утре, недела, 14 јануари, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »