Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со можни врнежи од дожд

Денес, понеделник, 15 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со можни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, вторник, 16 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 6 степени.