Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 6 степени

Денес, вторник, 16 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, среда, 17 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »