Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со врнежи од снег

Денес, сабота, 20 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено со врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 2 степени.

Утре, недела, 21 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и постудено, претпладне со врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 1 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »