Press "Enter" to skip to content

Во Битола ведро, тивко и многу студено, максимална температура до -3 степени

Денес, понеделник, 22 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде ведро, тивко и многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до -3 степени.

Утре, вторник, 23 јануари во Битола, времето ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 0 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »