Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 8 степени

Денес, четврток, 25 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, петок, 26 јануари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »