Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и тивко, температурата до 6 степени

Денес, петок, 26 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и тивко. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, сабота, 27 јануари, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »