Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата во Битола до 9 степени

Денес, сабота, 27 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде до 9 степени.

Утре, недела, 28 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно и постудено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде до 4 степени.