Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и постудено, температурата до 7 степени

Денес, недела, 28 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и постудено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, понеделник, 29 јануари во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.