Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со слаб ветер од северен правец, температурата во Битола до 7 степени

Денес, среда, 31 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, четврток, 1 февруари, во Битола времето ќе биде утрото студено, а преку денот сончево со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 8 степени.