Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло, температурата до 15 степени

Денес, недела, 4 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, понеделник, 5 февруари, во Битола времето ќе биде сончево и надпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »