Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и натпросечно топло, температурата до 15 степени

Денес, понеделник, 5 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, вторник, 6 февруари, во Битола времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »