Press "Enter" to skip to content

Денес во 12 часот започнува продажбата на влезници за Еурофарм Пелистер – Вардар

Шампионот на Македонија, Еурофарм Пелистер од Битола ги информира своите симпатизери, навивачи и љубители на ракометот дека од понеделник (5 февруари 2024 година) во 12:00 часот започнува продажбата на поединечните билети за натпреварот од првото коло на плеј-офот на Суперлигата меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар 1961.

Натпреварот ќе се одигра в сабота (10 февруари 2024 година) во 18:00 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

-Поединечните билети по цена од 200 денари (странични места на трибините) и 250 денари (централни места на трибините) ќе се продаваат во DIMPO Тобако и преку интернет продажба – https://kartieurofarm.mk/

– Сопствениците на сезонските билети имаат обезбедено место на трибините.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »