Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и натпросечно топло, температурата до 17 степени

Денес, вторник, 6 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, среда, 7 февруари, во Битола, времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Наутро ќе има услови за појава на магла понекаде во котлините. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »