Press "Enter" to skip to content

во Битола облачно и релативно топло, температурата до 16 степени

Денес, сабота, 10 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, недела, 11 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »