Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 11 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата з хидрометеолошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура во Битола ќе биде  до 15 степени.

Утре, понеделник, 12 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.  Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната температура во Битола ќе биде  до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »