Press "Enter" to skip to content

Ќани и Кире добија благодарници од навивачката група “Чкембари“ од Битола

На полувремето од ракометниот натпревар Еурофарм Пелистер – Вардар се случи еден свечен чин, а во реализација на набивачката група “Чкембари“ од Битола. Нивниот претставник го реализара најавено, односно, одличен гест. 

Битолските навивачи им доделија благодарници за верност на ракометните легенди на клубот и поранешни репрезентативци, членови на РК Пелистер,  Игор Николовски – Ќани и Кире Поповски, а поводот беше тоа што речиси цели свои кариера ги во Пелистер, но е сега се дел од тимот, во ракометната школа на клубот. 

Кире и Ќани младите битолчани можат да ги видат на легендарнаата снимка на која Пелистер игра против Лемго, во полифиналето од ЕХФ купот.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »