Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 12 степени

Денес, среда, 14 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеорлошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, четврток, 15 февруари, во Битола времето ќе биде претежно сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »