Press "Enter" to skip to content

Во аптеки “Роса Вита“ промотивен сет, се што Ви е потребно за нега на вашата кожа и кожата на вашите најмили

Новиот промотивен сет на La Roche Posay содржи:

-Lipikar Syndet AP+, средство за миење на чувствителна кожа склона кон атопија, црвенило, чешање кој ја зачувува кожната бариера

-Lipikar Baume AP +M, нежен балсам кој ја враќа природната липидна бариера на кожата и го стабилизира природниот микробиом на кожата, погоден за сува и многу сува кожа. Балсам што ја смирува и регенерира кожата. Повеќекратно ја обновува кожата, посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура. Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти).

Сите производи се без парабени и парфеми

Посетете е: Моша Пијаде 11-13, Битола, Јанко Палигора 20, Битола