Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата во Битола до 13 степени

Денес, сабота, 17 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата а хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и претежно тивко. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, недела, 18 февруари, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »