Press "Enter" to skip to content

Пелистер во Битола со три бода против Беласица ја отвори пролетната полусезона (фотогалерија)

Пелистер – Беласица 3:0 (3:0) 

Денес во Битола на отворањето на пролетниот дел од Втората фудбалка лига на Македонија екипата на Пелистер  ја победи Беласица со 3:0, полувреме 3:0. “Пелистерци“ во првото пролетно коло пред својата публика во Битола, го надиграа составот на Брегалница и извојуваа убедлива победа од 3:0.Пелистер како и најави доминираа на терен против младите фудбалери на Беласица и бодовите ги обезбедија уште по првите 45 минути.Резултатот го отвори Симеон Христов во 35. минута, а веднаш потоа Бојан Спиркоски  зголеми на 2:0. Во судиското надополнување од полувремето Христов повторно на мајсторски начин го измами противничкиот голман за убедливи 3:0 за битолчани.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »