Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност и релативно топло

Денес, петок, 23 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, сабота, 24 февруари во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло во западните делови со услови за повременен дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »