Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: битолчанка физички нападната од сопругот, скопјанец со товарно возило тешко повредил старица

На 22.02.2024 во СВР Битола, 26-годишна битолчанка пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 22.02.2024 во 11.16 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул. „Никола Тесла“ во Битола, товарно возило “фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 60 годишни лице од село Сарај, скопско, удрило во пешакот на возраст од 83 години од Битола. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пеѓакот констатирани во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »