Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и релативно топло, температурата до 15 степени

Денес, сабота, 24 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, недела, 25 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »