Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 25 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, понеделник, 26 февруари, во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло, претпладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »