Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“ Битола: прекинато водоснабдување во Долно Оризари и Карамани

ЈКП “Водовод“ од Битола ги известува граѓаните дека во текот на денешниот ден, понеделник, 26 февруари 2024 година, поради дефект на водоводната мрежа ПВЦ Ф – 225, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Долно Оризари и Карамани.

Прекинот ќе трае до завршување со активностите.

More from ВестиMore posts in Вести »