Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд, температурата до 14 степени

Денес, четврток, 29 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, петок, 1 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »