Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведување и каснување од куче скитник

На 28.02.2024 на ул. „Филип Втори Македонски” во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 34 годишна битолчанка, затоа што кај неа била пронајдена грутчеста материја. По документирање на настанот, против приведената ќе следува соодветен поднесок.

На 28.02.2024 во СВР Битола, Б.А. (70) од Битола пријавил дека на ул. „Генерал Васко Карангелевски” во Битола бил каснат од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »