Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со врнежи од дожд, температурата до 11 степени

Денес, петок, 1 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометероолошки работи, времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, сабота, 2 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за слаб локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »