Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 15 степени

Денес, сабота, 2 март во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, недела, 3 март, во Битола времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »