Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: се степале две колешки во Клиничка болница

На 01.03.2024 во 15.50 часот во СВР Битола, 49 годишна жена од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка од Битола.

Според неофицијални податоци нападната докторка и нејзината колешка се специјалисти психијатри.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

More from ВестиMore posts in Вести »