Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 13 степени

Денес, петок, 8 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, сабота, 9 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »