Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно, температурата до 12 степени

Денес, сабота, 9 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, недела, 10 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а ќе засилува и преку ноќта. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »