Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, температурата до 13 степени

Денес, недела, 10 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен јужен. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, понеделник, 11 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во вечерните часови нестабилно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »